A település előtt kb. 1,5 km-re, a 12-es főút mellett, a Dunamező-dűlőben található a bal part egyetlen feltárt és konzervált római őrtornyának alapfala. A IV. században emeltette Valentinianus császár (361-375), de ugyanennek a századnak a végén a barbárok el is pusztították. A római erősség egy nagyobb és két kisebb őrtoronyból állt, melyek fallal csatlakoztak egymáshoz.
A verőcei őrtornyot hajdan pontonhíd kötötte össze a szemközti, szentendrei-szigeti őrtoronnyal. Ez volt a Római Birodalom keleti határvédelmi rendszerének, az úgynevezett limesnek az egyik előretolt védelmi egysége. Bár az őrtorony maradványai nem oly impozánsak, és sajnos a helyszínen sem juthatunk elég információhoz az őrtorony és a limes rendszer sajátosságait illetően, mégis érdemes meglátogatni ezt a történelmi atmoszférájú helyet.
folyamatosan
Autóval a 12-es út mentén, iránytól függően Verőce érintése előtt vagy után kb. 1,5 km-rel. A maradványok az útról jól látszódnak. Ha vonattal vagy busszal érkezünk, úgy egy 20-25 perces sétára legalább számíthatunk. Az előbbiről leszállva a József Attila utcán, majd balra kanyarodva az Árpád úton kell haladnunk egészen a falu széléig, ahonnan a 12-es út menti járdán, illetve biciklisúton vezet tovább az utunk a maradványokig.
Busszal a helyzet hasonló, annyi különbséggel, hogy a gépjármú már az Árpád-úton, egy-két perccel közelebb tesz le minket az őrtoronyhoz, illetve Vác felől érkezve megfontolandó az is, hogy a település határain kívül lévő, vízmű megállónál szálljunk le.