Blog

Kirándulás a Dunakanyarban, erdei fejlesztések

Erdei fejlesztések a Pilisben és a Börzsönyben!

3,5 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásából a természetjárás feltételeit javító, erdei fejlesztések indulnak 2020 szeptember végéig országszerte. Számos újítás és fejlesztés várható a Börzsönyben és a Pilisben is, több kilátó, tanösvény, kerékpártároló és játszótér is szerepel a tervek között.

Túra Visegrádon

Erdei fejlesztések a Dunakanyarban

Németh Csaba a Magyar Természetjáró Szövetség (MTSZ) szakmai vezetője a kedden tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy egyebek mellett négy évszakos pihenőhelyek, kilátók, kiránduló- és látogatóközpontok, futópálya, túraútvonalak, tanösvények, erdei tornapályák és játszóterek épülnek vagy újulnak meg.

Az erdei infrastruktúrát is fejlesztik, új parkolók, kerékpártárolók, és illemhelyek csökkentik a környezeti terhelést és kényelmesebbé teszik a természetjárást.

Hirdetés

A támogatások kizárólagos kedvezményezettje a 140 éves szövetség, amely mindenütt a területileg illetékes 12 erdőgazdasággal konzorciumi partnerként együttműködve hajtja végre a fejlesztéseket a környezettudatossági, az erdészeti és a turisztikai szempontokat egyaránt előtérbe állítva.

Fejlesztések az Országos Kéktúra útvonalán

A fejlesztések az Országos Kéktúra útvonalán lévő, 217 helyszínen 354 elemet tartalmaznak. A beruházások a Pilisben és a Börzsöny területén, a Sopron-Fertő kiemelt térségben, a Bakony és a Balaton területén egészen Somogyig, Galyatetőn, Lillafüreden, illetve a Zempléni-hegységben valósulnak meg.

Az erdei fejlesztések munkálatai a támogatási szerződések aláírását követően ezekben a hetekben indulhatnak.



Csak a Pilisi Parkerdő Zrt. területére 25 millióan lépnek be évente, az országban közel 25 ezer kilométernyi jelzett turistaút van nagyrészt az erdőgazdaságok kezelésében. A Versenyképes közép-magyarországi operatív programban (Vekop) kettő, a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (Ginop) pedig öt pályázattal látványosan javulnak majd az érintett térségekben a bakancsos turizmus infrastrukturális feltételei.

Kiss László, az Ipoly Erdő Zrt. vezérigazgatója felidézte, 2010 óta 5 milliárd forintból fejlesztettek a Pest megyei térségben, évente több mint 20 ezer vendégéjszakát regisztrálnak, a leglátogatottabb a Királyréti kirándulóközpont.

Juhász Szabolcs, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) turizmus szakmai igazgatója elmondta: a fejlesztésekkel a térségek évente több tízmillió látogatót vonzanak. A természetjárással kapcsolatos turisztikai projektekben az MTÜ szakpolitikai felelősként, konzorciumi tagként vesz részt. Fontos szempont volt, hogy az erdei fejlesztések az egész országot átfogják, azok hálózatot alkossanak.

Kíváncsian várjuk a hamarosan megépülő pihenőket, kilátókat, útvonalakat!

Forrás: mti.hu

Megosztás: