A Dunántúli-középhegység legmagasabb pontján, a 756 méter magas Pilis-tetőn álló, több mint 17 méter magas építmény Boldog Özsébről kapta nevét, aki a 13. században a térségben élő remetéket összegyűjtve alapította meg az egyetlen magyar férfi szerzetesrendet, a pálosok rendjét. A Boldog Özséb-kilátó egy meglévő vasbeton geodéziai torony (földmérési célokat szolgáló építmény) átalakításával jött létre, az építési munkák közvetlen irányítását a Pilisi Parkerdő Zrt. Pilisszentkereszti Erdészete végezte.
A torony körül új, fából készült lépcsősor vezet a magasba, a kilátó falát függőleges fatartók alkotják, amelyek egységes homlokzatot képeznek. A lépcső gerendái acél szerelvényekkel kapcsolódnak a meglévő vasbeton falhoz és a faszerkezethez, a lépcsőfellépőt és a járófelületet csúszásmentesen alakították ki. A korábbi torony vasbeton falának meghosszabbításával új tetőszintet alakítottak ki, ahonnan a Vörösvári-medence és a Budai-hegység is látható. A Boldog Özséb-kilátó közelében számos kolostorromot, barlangot fedezhetnek fel a látogatók, de a Zsivány-sziklák, valamint a Pilisszentkereszti szurdok sincsenek messze innen. További kilátók a Dunakanyarban: kattints ide.
Nyitva tartás:
folyamatosan
Elérhető:
A kilátó csak gyalogosan közelíthető meg, a kijelölt turistaútvonalakon. Személyautóval, vagy tömegközlekedéssel érkezve a Két-bükkfa-nyeregtől a Z+, Z, ZΔ turista útvonalon; míg Pilisszentkereszt, illetve Pilisszántó felől a P, Z, ZΔ turista útvonalon érhetjük el legkönnyebben a kilátót. Mindhárom kiindulási ponton van parkolási lehetőség, illetve távolsági autóbusz megálló.